«Uzbekistan Airways» 15 iyunda Chexiyaning LET Aircraft Industries shirkati bilan «LET L-410-E20» yengil turbovintli samolyotlarni sotib olish bo‘yicha shartnomani imzoladi.
Aytilishicha, ushbu samolyotlar kichik guruh yo‘lovchilarini tashish uchun ichki yo‘nalishlarda reyslar sonini ko‘paytirish, shuningdek, respublikada ichki turizmni rivojlantirish maqsadida sotib olinmoqda.
Ushbu havo kemalarini qisqa uchish-qo‘nish yo‘laklarida qo‘llash va respublika ichidagi Zarafshon va Shahrisabz, Andijon shaharlari kabi yo‘nalishlar tarmog‘ini kengaytirish rejalashtirilgan.