Bolalarga nisbatan oilaviy zo‘ravonlik uchun javobgarlik belgilovchi qonun imzolandi
Prezident bolalarga nisbatan oilaviy zo‘ravonlik uchun javobgarlik belgilashga doir qonunni imzoladi.
Mazkur hujjat bilan ayrim qonun hujjatlarga o‘zgartirishlar va qo‘shimcha kiritildi.
Qonunga ko‘ra, Jinoyat kodeksiga va Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksiga bolalarga nisbatan oilaviy zo‘ravonlik sodir etganlik uchun javobgarlikni nazarda tutuvchi o‘zgartirishlar kiritilmoqda.
Shuningdek, Jinoyat-protsessual kodeksiga oilaviy (maishiy) zo‘ravonlik bilan bog‘liq ishlar yuzasidan yarashuv to‘g‘risidagi ariza faqat sud muhokamasi bosqichida berilishi mumkinligi belgilanmoqda.