KXDRda 500 kishi karantinga olingan
Ammo rasmiy Pxenyan KXDRda koronavirusga chalinganlar borligini inkor etib kelmoqda. Garchi mamlakat kasallik o‘chog‘i bo‘lgan Xitoy va Janubiy Koreya bilan chegaradosh bo‘lsa-da, hozirga qadar koronavirusga chalinganlar borligi haqida ma’lumot berilmagan.
2 aprel holatiga ko‘ra KXDRda 709 kishi — 11 nafar xorijlik fuqaro va 698 nafar mahalliy aholi vakillari testdan o‘tkazilgan. Ulardan kasallik aniqlangani xabar qilinmagan. Ayni vaqtda ikki xorijlik fuqaro va 507 nafar KXDR fuqarosi karantinda bo‘lib turibdi.