O‘zbekiston IIV migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish bosh boshqarmasi boshlig‘i polkovnik Badriddin Shorixsiyevning ma’lum qilishicha, Respublikaning besh viloyatida zarur uskunalarni o‘rnatish ishlari hali yakunlanmagan. Ular ham 7 yanvardan pasport olishni istagan fuqarolardan ariza qabul qilishni boshlashi kutilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, fuqarolarga chet elga chiqish uchun biometrik pasport berganlik uchun davlat boji eng kam oylik ish haqining 120 foizi etib belgilangan.
Biometrik pasportlar O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat personallashtirish markazi tomonidan 10 kun ichida rasmiylashtiriladi va 10 yil davomida amal qiladi.