Prezident internet xizmatlarini ikki baravarga oshirish topshirig‘ini berdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev xizmat ko‘rsatish sohasini rivojlantirish bo‘yicha o‘tkazilayotgan videoselektor davomida internet xizmatlarini oshirish bo‘yicha topshiriq berdi.
— Olim Umarov (bosh vazir maslahatchisi) va Shuhrat Sodiqov (axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri) axborot sohasida xususiy sektor ishtirokini yanada kengaytirish, narxlarni arzonlashtirish va sifatini oshirish hisobiga, aloqa va Internet xizmatlari hajmini kamida 2 baravarga va dasturlashni esa 3 baravarga oshirishni ta’minlasin, — dedi davlat rahbari.