Omonulla Madayev vafot etdi
Omonulla Madayev 1942-yilning 20-mayida Toshkent shahrida tug‘ilgan. 1964-yil Toshkent davlat universitetining filologiya fakultetini tamomlagan. 1958-yil Toshkent shahar 1-sonli maktab-internat o‘qituvchisi, 1964-yil Toshkent shahar 82-sonli o‘rta maktab o‘qituvchisi sifatida ishlagan. 1966-yil ToshDU O‘zbek mumtoz adabiyoti kafedrasida ishlagan, 1982-yildan Toshkent davlat universitetining o‘zbek mumtoz adabiyoti kafedrasida dotsent lavozimida faoliyat olib borgan.
Omonulla Madayev O‘zbekistondagi abituriyentlarni tayyorlovchi ilk darslarni tashkil etgan pedagog bo‘lib, ma’lum vaqt O‘zbekiston Milliy universiteti jurnalistika fakulteti dekani sifatida ham faoliyat yuritgan.
Omonulla Madayev o‘zbek xalq og‘zaki ijodi, adabiyotshunoslik va pedagogikaga oid bir qator darsliklar muallifi hisoblanadi.