Germaniya O‘zbekistonda 100 million yevrolik ko‘p tarmoqli klinika quradi
Joriy yilning 14 yanvar kuni Berlin shahrida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston-Germaniya biznes forumi doirasida Sog‘liqni saqlash vazirligi hamda germaniyalik hamkorlar bilan poytaxtimizdagi Toshkent tibbiyot akademiyasi hududida ko‘p tarmoqli klinika bunyod etish yuzasidan kelishuv imzolandi. Bu haqda vazirlik axborot xizmati xabar berdi.
Loyihaga 100 million yevro miqdoridagi investitsiya jalb etiladi. Keyinchalik viloyatlarda ham nemis texnologiyasi asosida ishlaydigan shunday ko‘p tarmoqli klinikalar ochilishi rejalashtirilgan.