Yo‘lga ag‘darilgan «Damas»ga «Isuzu» kelib urildi. Qurbonlar bor
Kecha, 29-avgust kuni soat 17:30larda Namangan viloyatining Uchqo‘rg‘on tumani «Navro‘z» MFYda yashagan 52 yoshli A.A. boshqaruvidagi «Damas» rusumli avtomashinasini «Tegirmon» MFY hududidan o‘tuvchi «Uchqo‘rg‘on-Xaqulobod» yo‘lida haydab ketayotib, boshqaruvni eplay olmay yo‘lning qarama-qarshi tomoniga ag‘darilgan.
Bu vaqtda shu yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan Andijon viloyatida yashovchi 24 yoshli S.M. boshqaruvidagi «Isuzu» rusumli yuk avtomashinasi unga kelib urilgan.
Natijada «Damas» avtomashinasi haydovchisi A.A. jarohat olib voqea joyida, uning ikki nafar yo‘lovchilari esa kasalxonaga olib kelinganida vafot etgan. Holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.