Президентларнинг тор доирадаги музокаралари бўлиб ўтди (видео)
Бугун, 30 апрель куни Кўксаройда олий мартабали меҳмон — Туркия Республикаси Президенти Ражаб Тоййиб Эрдўғонни расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтгани ҳақида хабар берган эдик.
Давлат раҳбарларининг тор доирадаги музокаралари бўлиб ўтди. Учрашувда асосан савдо-иқтисодий, инвестициявий ва маданий-гуманитар ҳамкорликни ривожлантиришга катта эътибор қаратилди. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар берди.
Президент Шавкат Мирзиёевнинг Туркияга ўтган йилги давлат ташрифи икки мамлакат ўртасидаги сиёсий ишончни мустаҳкамлаб, барча соҳалардаги алоқаларга кенг йўл очган эди. Ўзбекистон ва Туркия халқи бу галги музокаралардан ҳам катта натижалар кутмоқда.