6-avgust kungi test natijalari chiqdi
Bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha 6-avgust kuni topshirilgan test sinovlari natijalari e’lon qilindi.
Eng yuqori ballar:
- Samarqand tibbiyot institutining 551010008 – Davolash ishi (Qashqadaryo) ta’lim yo‘nalishi – 189,0 ball;
- Toshkent tibbiyot akademiyasining 551010008 – Davolash ishi (Sirdaryo) ta’lim yo‘nalishi – 189,0 ball;
- Qarshi muhandislik-iqtisodiyot institutining 5230100 – Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi – 189,0 ball;
- Toshkent moliya institutining 5230700 – Bank ishi ta’lim yo‘nalishi – 144,3 ball;
- O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 5111306 – Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o‘zga tilli guruhlarda ta’lim yo‘nalishi – 119,4 ball.