ShHT davlatlari turizm bo‘yicha hamkorlik qiladi
Bugun, 9-may kuni Xitoy Xalq Respublikasining Uxan shahrida Shanxay Hamkorlik Tashkilotiga a’zo davlatlarning milliy turizm ma’muriyati rahbarlari uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi, shuningdek, ShHTga azo davlatlarning turizm bo‘yicha rahbarlari ishtirok etdi. Uchrashuvda mamlakatlarda sayyohlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, ishchan va qizg‘in ruhda o‘tgan uchrashuvda ShHTga a’zo davlatlar 2019-2020-yillarda o‘rtasida turizm sohasida ShHT a’zo davlatlari hamkorligini rivojlantirish dasturini ishlab chiqish rejasini tasdiqladilar.